Loading
ÇATOD, Seramik Müzesi’nde…

ÇATOD, Seramik Müzesi’nde…

27/02/2015

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) üyeleri, Çanakkale Seramik Müzesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Kemal Pazarbaşı; turizm kenti Çanakkale’ye yakışan Seramik Müzesi’ne, Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yılında da dernek üyelerinin otellerinde konaklayan turistleri yönlendireceklerini ifade etti.

ÇATOD üyeleri, 27 Şubat Cuma günü Seramik Müzesi’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Kemal Pazarbaşı ve dernek üyelerinin yer aldığı müze ziyaretinde konuşan Çanakkale Seramik Müzesi Koordinatörü Övgü Gökdağ, müzenin; açılışı olan 2013 yılı Kasım ayından bu yana yaklaşık 11 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını ifade ederken, kültür ve turizm kenti olan Çanakkale’nin tanıtımında ÇATOD’un önemli yere sahip olduğunun altını çizdi. Ziyaret sırasında konuşan Pazarbaşı da, kente yakışır tarihi yapının restore edilerek müze haline getirilmesinin turizm için büyük katkı oluşturduğunu söyledi. Çanakkale Kara Savaşları’nın bu yıl 100. yılı olduğunu ve kente çok sayıda turistin geleceğini belirten ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dernek olarak turistleri Seramik Müzesi’ne yönlendireceklerini açıkladı.

Yapılan konuşmaların ardından ÇATOD üyeleri, müze personelinden müzenin tarihçesi ve yapım aşaması hakkında bilgi alırken, Çanakkale Belediyesi-Çanakkale Avustralya Konsolosluğu işbirliğinde düzenlenen ‘Antik Kültürler – Modern Dostlar’ ile Niyazi Önen’in Geleneksel Çanakkale Seramikleri Koleksiyon Sergisi’ni gezdi.