Loading
Pus / Süreli Sergi #15

Pus / Süreli Sergi #15

14/09/2018 - 30/12/2018 - SERGİ

Mustafa Ağatekin, son dönem çalışmalarını “Pus” adıyla 14 Eylül’den itibaren Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde sergiliyor. Sanatçı sergiyi ve serginin ana temasını şöyle açıklıyor;

“Çocukluğumdan bugüne her geçen gün geçip giden zamanın ardından silikleşen ve yok olan anların, anıların, kişilerin, mekânların ve en önemlisi de duyguların yitimine şahitlik ediyorum. Herkesin bir başına yaşadığı bu yitim, tıpkı bir pus gibi gün geçtikçe belli belirsizleşerek yaşanmışlıkları örtüyor ve unutturuyor. Sergi hazırlığı süresince bir iç yolculuk ve hesaplaşma sarmalında gidip gelirken, aslında bir bağlamda pusun içinden yaşamımı yaşanır kılanların, o anların, mekânların ve tüm o duyguların yaşamıma yeniden dokunması güzel bir tanıklıktı ve bu tanıklığı 14 Eylül de, 52. yaşdönümümde sanatseverle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyorum.”

Mustafa Ağatekin, “Pus” Sergisi 14 Eylül- 14 Aralık 2018 tarihleri arasında Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde her gün 09:00-17:00 saatleri arasında izlenebilir.

Mustafa Ağatekin kimdir?
Mustafa Ağatekin 1986 yılında Trakya Üniversitesi Çanakkale MYO. Seramik Bölümü’nden mezun olduktan sonra sanat eğitimine Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde devam etti ve 1991 yılında mezun oldu. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Ana sanat Dalı’nda Yüksek Lisansını, 2003 yılında da aynı Enstitüde Sanatta Yeterliliğini verdi. Yurtiçinde 13 kişisel sergi açan sanatçı ulusal ve uluslararası pek çok karma sergi ve etkinliğe katıldı. Sanat yolculuğuna seramikle başlayan Ağatekin, 2002 yılından itibaren cam ile çalışmaya başladı. Seramik ve camı kendi geliştirdiği yöntemle bir araya getiren sanatçı son dönemde ağırlıklı olarak cam çalışarak bu yolculuğa devam ediyor. Yurt içinde düzenlenen yarışmalardan 4 ödül alan sanatçı halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü’nde çalışmalarını sürdürmekte ve eserleri, müzelerde ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet