Loading
Yazar Ural’dan İmza Günü

Yazar Ural’dan İmza Günü

11/06/2015

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi tarafından düzenlenen, Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenen etkinlikte Yazar Serpil Ural “Troia’dan Gelibolu’ya Uzak ve Yakın Geçmişten Sayfalara” başlığı ile edebiyat severler ile Çanakkale Seramik Müzesi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi.

12 yaş üzeri çocuk ve gençlere yönelik hazırladığı Tarihi Yarımada ile ilgili Şafakta Yanan Mumlar kitabı ile okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik 5 adet hikaye kitabı içeren Troya Hikaye Seti’nin oluşum sürecinden bahseden yazar Serpil Ural ise, etkinlik sonunda okurların kitaplarını da imzaladı.

Ayrıca yazar Ural’a Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer çiçek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da geleneksel Çanakkale Seramiği takdim etti. Söyleşide ayrıca çocuklar için boyama etkinliği de düzenlendi.

Serpil Ural Kimdir?
Üsküdar Amerikan Kız Lisesi, ABD’nde Bradford Junior College ve Devlet Tatbikî Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Bölümü’nü bitiren Serpil Ural, bir süre reklâm şirketlerinde metin yazarı ve grafiker olarak çalıştıktan sonra, 1978’de okul öncesi yaşlardaki çocuklar için kitap yazmaya ve resimlemeye başladı. 1980 yılında Münih’teki Uluslararası Çocuk Kitaplığı’nda üç aylık bir eğitim araştırma programına katıldı. 1992-2003 yılları arasında T.C. Kültür Bakanlığı Çocuk Yayınları Danışma Kurulu’nda ve 2000-2009 yılları arasında, anne baba ve eğitimciler için yayınlanmakta olan aylık Çoluk Çocuk dergisinin yayın kurulunda görev yaptı. Çalışmalarını serbest olarak Ankara’da sürdürmektedir.