Loading

Ziyaret

Binanın cümle kapısı ve kapıdan sonra yer alan küçük hol bulunmaktadır. Müze ziyaret saatleri, gezi güzergahı ve etkinlikler gibi bilgiler ile bina tarihçesi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Giriş ücretsizdir.

Pazartesi günleri kapalıdır.

Açılış ve kapanış saatleri;  1 Eylül - 31 Mart: 09:00 - 17:00 / 1 Nisan – 31 Ağustos: 10:00 – 19:00

Müzemiz Ramazan ve Kurban Bayramının 1. Günü, 1 Ocak Yılbaşı ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hariç tüm resmi tatillerde açıktır.

Flaşlı fotoğraf çekimi için önceden izin alınması gereklidir.

Grup Gezileri için lütfen randevu alınız; (+90286) 211 01 30

Haftaiçi, okul grupları için rehberli sergi turları düzenlenmektedir ve tüm hizmetler ücretsizdir. Turlar, en fazla 25 kişilik gruplarla gerçekleştirilir.


Soyunma (Soğukluk) Mekanı I; Eski dönemde askerlerin soyunma odalarının bulunduğu alanda hamam kültürüne yönelik bilgilendirme, duvar fotoğrafları ve hediyelik eşya reyonu yer almaktadır. Ziyaretçilerimizin ilk karşılanma alanı olan bölüm diğer gezi güzargahının ana toplanma ve başlangıç bölümünü oluşturmaktadır.

Soyunma (Soğukluk) Mekanı II; Er hamamı olarak hizmet verdiği dönemde hamamdan sonra askerlerin dinlenme alanı olarak kullanılan bölümde süreli sergi salonu yer almaktadır.

Güngör Güner, Niyazi Önen Çanakkale Seramikleri, TC Merkez Bankası “Kırmızıdan Maviye” Çağdaş türk Resim Sanatı sergisi, Zehra Özkara Çobanlı, Adil Can Güven, Ayfer Karamani, Yiannis Hatzigiannis & Dimitris Hatzigiannis, Murat Küçükkayalı, Orçun İlter, Ara Güler gibi isim yapmış sanatçı ve koleksiyonerleri müzemizde buluşturduk ve buluşturmaya devam edeceğiz.


Hamamın ana bölümünü oluşturan mekan iki ana bölümden oluşmaktadır. Ilıklaık olarak adlandırılan bölüm hamam olarak kullanıldığı dönemde banyo öncesi kişisel bakımın gerçekleştirildiği alan olarak kullanılan bölümde Geleneksel Çanakkale Seramikleri Koleksiyonu Sergi Salonu ve eserleri yer almaktadır.


İlk soğukluk bölümünün daha sonraki dönemlerde yetersiz gelmesi nedeniyle hamamın bahçe sınırlarında kalan sağ yan bölümüne ek bir soğukluk bölümü inşa edilmiştir. Şu anda Kütüphane ve Konferans Salonun yer aldığı bölüm bir çok toplantı, konferans ve çalıştaya ev sahipliği yapmıştır.


Ziyaretçilerimizin dinlenirken tarihte yolculuğa çıkma imkanı yakaladıkları akasyalı gizli bahçemiz yer almaktadır.


Yoğun sergi taleplerini karşılayabilmek amacıyla yakın dönemde inşa edilmiş olan kısa süreli sergi salonu yer almaktadır.


Hamamın cehennemlik bölümünün yer aldığı külhan bölümü çağdaş çalışmaların yürütülüp yeni eserlerin yaratılması için çalışmaların yürütüldüğü tasarım atölyesi yer almaktadır.


betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet