Loading
“Kumaşla Barış” Açıldı

“Kumaşla Barış” Açıldı

17/03/2016

Çanakkale Kırkyama ve El Sanatları Derneği, Pamuk İpliğinden Hayallerimiz Kırkyama Grubu’nun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Deniz Zaferi’nin 101’nci yılı nedeniyle düzenlemiş olduğu ‘Kumaşla Barış’ adlı kırkyama sergisi, 16 Mart Çarşamba günü Çanakkale Seramik Müzesi’nde açıldı.

Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Çanakkale Kırkyama ve El Sanatları Derneği, Pamuk İpliğinden Hayallerimiz Kırkyama Grubu tarafından Çanakkale Seramik Müzesi’nde açılan el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı sergi yoğun ilgi gördü. Barışa en çok özlemin duyulduğu şu günlerde kadınlar tarafından oluşturulan serginin açılışını Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan gerçekleştirdi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği eserlerde, renkler ve işlenen barış güvercinleri dikkatlerden kaçmadı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’un da yer aldığı açılışta sanatseverler eserleri yakından inceledi.

‘Kumaşla Barış’ adlı kırkyama sergisi, 25 Mart 2016 tarihine kadar (Pazartesi günü hariç), Cevatpaşa Mahallesi’nde yer alan Çanakkale Seramik Müzesi’nde (Eski Er Hamamı) 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

betmatik ligobet nisanbet betebet hiltonbet milosbet