Loading
Troia Zamanı – Herkes İçin Seramik Atölyesi

Troia Zamanı – Herkes İçin Seramik Atölyesi

16/08/2022 - 25/08/2022 -

Troia Zamanı – Herkes İçin Seramik Atölyesi
16-25 Ağustos 2022

Çanakkale Seramik Müzesi tarafından 16-25 Ağustos 2022 tarihleri arasında Herkes İçin Seramik Atölyeleri düzenleniyor. Atölye çalışmasıyla kent yaşamını paylaşan herkesin seramik sanatıyla uygulamalı olarak tanışması, sanatsal bir üretimin içinde olmasını amaçlıyor.

Eğitim ve uygulama süreçleri seramik eğitmenleri tarafından verilecek atölye Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde gerçekleşecektir. Katılımcıların öncelikle seramik çamuruyla ve elle şekillendirme teknikleriyle tanışarak temel üç boyutlu formları oluşturmak konusunda pratik yapmaları sağlanacaktır. Çanakkale merkezde yaşayan herkesin ücretsiz olarak katılım sağlayabileceği atölyenin seramik malzemeleri Çanakkale Belediyesi tarafından temin edilecektir.

Başvuru için katılım formunun www.canakkaleseramikmuzesi.org adresinden e-posta olarak canakkaleseramikmuzesi@gmail.com adresine gönderilmesi ya da Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokak No:31-33 Merkez Çanakkale adresine elden ulaştırılması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi:14 Ağustos 2022 Pazar Saat: 19.00

Troia Zamanı
 Herkes İçin Seramik Atölyesi
16-25 Ağustos 2022
KATILIM KOŞULLARI

1.Konu
Troia Zamanı Herkes İçin Seramik Atölyesi kent kimliğinin önemli bir parçası olan Geleneksel Çanakkale Seramiklerinin, tanıtılması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevini üstlenen Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından hayata geçirilecektir. Kültürel mirasımız seramik sanatı adına geçmişten geleceğe etkileşim alanı yaratmak bu atölyenin konusunu oluşturmaktadır.
2.Amaç
Çanakkale merkezde yaşayan kentlilerimizin seramik sanatıyla tanışması, birlikte kültürel ve tarihsel değerlerimizden yola çıkan sanatsal bir üretimin içinde olması amaçlanmaktadır.
3.Katılım Koşulları
3.1.  Troia Zamanı Herkes İçin Seramik Atölyesine başvuru ücretsizdir.
3.2. Atölyelerin eğitim ve uygulama sürecine katılacak katılımcı 30 dur.
3.3. Katılım formu tam ve eksiksiz olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.(Katılım formunu sayfanın altındaki linkten indirebilirsiniz.)
3.4. Atölyeye Çanakkale merkezde ikamet eden kentlilerimiz aileleriyle birlikte ya da 18 yaş üstü olmak koşuluyla bireysel olarak katılım sağlayabilir.(Çocuklarıyla birlikte katılım sağlayacaklar (ergin olmayan kişilerde yasal temsilci/ebeveyn)her katılımcı çocuk için ayrı form doldurmalı ve imzalamalıdır.)
3.5. Troia Zamanı Herkes İçin Seramik Atölyesi 2 haftalık 4 atölyeden oluşacak ve seramik eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Katılımcıların öncelikle seramik çamuruyla ve elle şekillendirme teknikleriyle tanışarak Troia konseptli temel üç boyutlu formları oluşturmayı öğrenmeleri sağlanacaktır.

3.6. Atölyeler Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde gerçekleştirilecektir.
3.7.Eğitim için gerekli tüm malzemeler Çanakkale Belediyesi tarafından hazırlanacak, ücretsiz ve eşit olarak katılımcıların kullanımına hazır bulundurulacak ve üretilen seramiklerin pişirim ve sırlama süreçleri konusunda görsel bilgilendirme yapılacaktır.
3.8. Katılım formu e-posta olarak canakkaleseramikmuzesi@gmail.com adresine ya da Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokak No:31-33 Merkez Çanakkale adresine imzalı olarak elden ulaştırılmalıdır.
3.9. Atölye eğitimlerinde üretilen seramikler üretim süreçleri tamamlandığında duyurusu yapılacak tarih aralığında Çanakkale Seramik Müzesinden alınabilir.
3.10. Değerli kentlilerimiz, gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında Çanakkale Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde yayınlamak, ayrıca arşiv oluşturmak üzere fotoğraf ve video kaydı alınacaktır. Bu bilgilendirme 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca yapılmakta olup ayrıntılı bilgi için Belediyemiz internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
3.11.Troia Zamanı Herkes İçin Seramik Atölyesine katılan her katılımcı, bu katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

4.Atölye Takvimi

Son Başvuru tarihi: 14 Ağustos 2022 Pazar Saat: 19.00

5.TroiaZamanı Herkes İçin Seramik Atölyesi Programı

1.Troia Konseptli Toprak Tablet Atölyesi(16 Ağustos 2022 Salı-Saat 16.00-18.00)

(18 Ağustos 2022 Perşembe-Saat 16.00-18.00)

2.Troia Konsepli Seramik Kupa Atölyesi (23Ağustos 2022 Salı- Saat16.00-18.00)

(25 Ağustos 2022 Perşembe-Saat 16.00-18.00)

Ayrıntılı Bilgi İçin;

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi

Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokak No: 31-33

0286.211 01 30 (Pazartesi hariç hafta içi 10.00-19.00 saatleri arası)

Çocuklar için Katılım formunu indirmek için burayı tıklayınız.

Yetişkinler için Katılım formunu indirmek için burayı tıklayınız.